Organization Calendar (St. Columban SC)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJun 23, 2019-Jul 13, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jun 23Jun 24Jun 25Jun 26Jun 27Jun 28Jun 29
U14 Girls OSA - Shine The Light London Whitecaps Tourney
U9 Boys - Celtic - NHSL u9boys playoffs host by South Huron
U9 Boys - Shamrock - NHSL u9boys playoff host by South Huron
U14 Girls OSA
1:45 PM
@ Caboto Strikers Blue
U14 Girls OSA
3:15 PM
@ Caboto Strikers Blue
Men's 2nd Division
4:00 PM
vs. English B
U13 Boys NHSL
7:00 PM
vs. Wingham
U4 Red & U4 Neon Green
6:00 PM-6:45 PM
Shared Practice
U4 Kelly Green & U4 Blue
6:00 PM-6:45 PM
Shared Practice
U9 Girls
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U6 Red & U6 Dark Blue
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U6 Kelly Green & U6 Sky Blue
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U6 Orange & U6 Blue
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U6 Dark Green & U6 Yellow
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U13 Boys OSA
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Women's
6:30 PM
@ German Canadians S.C. Thunderbirds
U4 Yellow & U4 Sky Blue
6:45 PM-7:30 PM
Shared Practice
U4 Dark Green & U4 Dark Blue
6:45 PM-7:30 PM
Shared Practice
U8 Red & U8 Sky Blue
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U8 Kelly Green & U8 Yellow
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U8 Dark Green & U8 Blue
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U9 Boys - Celtic & U9 Boys - Shamrock
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U11 Boys - Celtic
7:00 PM
vs. Goderich #1
U11 Boys - Shamrock
7:00 PM
@ Goderich #2
U15 Boys Celtic
7:30 PM-9:00 PM
Practice
U14 Girls OSA
8:00 PM-9:15 PM
Practice
Women's
5:30 PM-7:00 PM
Practice
U11 Girls OSA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
U13 Boys NHSL
7:00 PM
vs. Goderich
U13 Girls Shamrock
7:00 PM-8:00 PM
Practice
U9 Boys - Celtic
7:00 PM
@ South Huron #2
U9 Boys - Shamrock
7:00 PM
@ Clinton #1
U15 Boys Shamrock
7:00 PM-8:30 PM
Practice
U13 Girls Celtic
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Men's 2nd Division
8:00 PM
@ St.Mary's Juggernauts
U11 Girls OSA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
U11 Boys - Celtic
7:00 PM
@ South Huron #2
U13 Boys OSA
7:00 PM
vs. Byron SC Yellow
U15 Boys Celtic
7:00 PM
vs. Clinton #1
Men's 2nd Division
7:00 PM-8:30 PM
Practice
U13 Boys NHSL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U14 Girls OSA
7:00 PM
@ Chatham Attack
U11 Girls OSA
7:00 PM
vs. Byron SC Green
U9 Girls
7:00 PM
@ Clinton
U13 Girls Celtic
7:00 PM
vs. U13 Girls Shamrock
U15 Girls
7:00 PM-8:30 PM
Practice
U13 Boys OSA
6:00 PM-7:15 PM
Practice
U11 Boys - Celtic
7:00 PM
vs. Goderich #2
U14 Girls OSA
10:00 AM-12:00 PM
Practice
Jun 30Jul 01Jul 02Jul 03Jul 04Jul 05Jul 06
U9 Boys - Celtic - NHSL u9boys playoffs host by South Huron
U9 Boys - Shamrock - NHSL u9boys playoff host by South Huron
U4 Blue & U4 Dark Green
6:00 PM-6:45 PM
Shared Practice
U4 Red & U4 Dark Blue
6:00 PM-6:45 PM
Shared Practice
U9 Girls
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U8 Red & U8 Kelly Green
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U8 Dark Green & U8 Yellow
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U8 Blue & U8 Sky Blue
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U13 Boys OSA
6:00 PM-7:30 PM
Practice
U4 Kelly Green & U4 Sky Blue
6:45 PM-7:30 PM
Shared Practice
U4 Yellow & U4 Neon Green
6:45 PM-7:30 PM
Shared Practice
U6 Red & U6 Sky Blue
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U6 Kelly Green & U6 Dark Blue
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U6 Orange & U6 Yellow
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U6 Blue & U6 Dark Green
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U11 Boys - Celtic
7:00 PM
vs. South Huron #1
U9 Boys - Celtic & U9 Boys - Shamrock
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U11 Boys - Shamrock
7:00 PM
@ Clinton #2
U14 Girls OSA
7:00 PM-8:30 PM
Practice
U15 Boys Celtic
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Women's
6:30 PM
vs. Taxandria S.C. Taxandria B
U9 Boys - Celtic
6:30 PM
vs. Clinton #1
U11 Boys - Shamrock
7:00 PM
vs. South Huron #1
U13 Girls Celtic
7:00 PM
vs. Goderich
U9 Boys - Shamrock
7:30 PM
vs. South Huron #2
U13 Girls Shamrock
8:15 PM-9:15 PM
Practice
U11 Girls OSA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
U11 Boys - Shamrock
7:00 PM
@ South Huron #2
U15 Boys Shamrock
7:00 PM
@ Wingham
U18 Girls
7:00 PM
vs. Wingham Langside
U15 Boys Celtic
7:00 PM
vs. Clinton #2
Men's 2nd Division
7:00 PM-8:30 PM
Practice
U13 Boys OSA
8:30 PM
@ Strathroy United FC
U13 Boys NHSL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U11 Girls OSA
6:30 PM
@ Oakridge Firebirds Red
U13 Girls Shamrock
7:00 PM
vs. South Huron
U9 Girls
7:00 PM
vs. South Huron
U13 Girls Celtic
7:00 PM
@ Clinton
U11 Boys - Celtic & U11 Boys - Shamrock
7:00 PM-8:30 PM
Shared Practice
U15 Girls
7:00 PM-8:30 PM
Practice
U13 Boys OSA
6:00 PM-7:15 PM
Practice
Jul 07Jul 08Jul 09Jul 10Jul 11Jul 12Jul 13
U13 Boys OSA - Waters Edge Tournament
U11 Girls OSA - EMSA District Cup Festival
U9 Boys - Celtic - NHSL u9boys playoffs host by South Huron
U9 Boys - Shamrock - NHSL u9boys playoff host by South Huron
U11 Boys - Celtic - NHSL u11boys playoff host by Goderich
U11 Boys - Shamrock - NHSl u11boys playoff host by Goderich
Men's 2nd Division
4:00 PM
vs. Oakridge
U13 Boys OSA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
U4 Red & U4 Yellow
6:00 PM-6:45 PM
Shared Practice
U4 Kelly Green & U4 Dark Green
6:00 PM-6:45 PM
Shared Practice
U9 Girls
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U6 Red & U6 Dark Green
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U6 Kelly Green & U6 Orange
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U6 Blue & U6 Yellow
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U6 Sky Blue & U6 Dark Blue
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U4 Neon Green & U4 Dark Blue
6:45 PM-7:30 PM
Shared Practice
U4 Blue & U4 Sky Blue
6:45 PM-7:30 PM
Shared Practice
U8 Red & U8 Dark Green
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U8 Kelly Green & U8 Sky Blue
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U8 Blue & U8 Yellow
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U9 Boys - Celtic & U9 Boys - Shamrock
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U15 Boys Shamrock
7:00 PM
@ South Huron
U15 Girls
7:00 PM
vs. Brussels
U14 Girls OSA
7:00 PM-8:30 PM
Practice
U15 Boys Celtic
7:30 PM-9:00 PM
Practice
U13 Girls Shamrock
7:00 PM-8:00 PM
Practice
U13 Boys NHSL
7:00 PM
@ South Bruce
U9 Boys - Shamrock
7:00 PM
vs. U9 Boys - Celtic
U15 Boys Shamrock
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Women's
8:00 PM
vs. Byron Women's S.C Force
U13 Girls Celtic
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U13 Boys OSA
6:30 PM
@ LS Croatia
U11 Girls OSA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
U18 Girls
7:00 PM
@ South Huron
U15 Boys Shamrock
7:00 PM
vs. U15 Boys Celtic
Men's 2nd Division
7:00 PM-8:30 PM
Practice
U13 Boys NHSL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U11 Girls OSA
7:00 PM
vs. Southwest Smash
U14 Girls OSA
7:00 PM
vs. Byron SC Yelllow
U13 Girls Celtic
7:00 PM
vs. Clinton #2
U13 Girls Shamrock
7:00 PM
@ Clinton #1
U11 Boys - Celtic & U11 Boys - Shamrock
7:00 PM-8:30 PM
Shared Practice
U15 Girls
7:00 PM-8:30 PM
Practice
U13 Boys OSA
6:00 PM-7:15 PM
Practice
U9 Girls
7:00 PM
vs. Goderich #1
U14 Girls OSA
10:00 AM-12:00 PM
Practice
Men's 2nd Division
1:30 PM
@ Oakridge
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from stcolumbansc.com on Thursday, June 27, 2019 at 1:59 AM